Show Archive

Skupovi po područjima

Predškolski odgoj

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
25. 05. 2017. - 26. 05. 2017.
Vođenjem ljudskih resursa do inkluzije djece s posebnim potrebama u dječjem vrtiću Inga Seme Stojnović Predškolski odgoj
29. 05. 2017.
10.00 h - 15.00 h
Dimenzije građanskoga odgoja i mogućnosti definiranja ishoda i izvora učenja i poučavanja Jasna Šverko Predškolski odgoj
31. 05. 2017. - 02. 06. 2017.
Prometna preventiva u predškolskim ustanovama – iskustva i izazovi Darija Drviš Predškolski odgoj

Razredna nastava

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
26. 05. 2017.
13.00 h - 19.00 h
Razvoj kompetencija učitelja razredne nastave za rad u nastavi Glazbene kulture. Upotreba tableta Ivana Jurjević Jovanović Razredna nastava
09. 06. 2017.
15.00 h - 20.00 h
Stručno-metodička priprema za polaganje stručnog ispita učitelja razredne nastave Vesna Orešković Razredna nastava
19. 06. 2017. - 21. 06. 2017.
16.00 h - 13.00 h
Državni stručni skup za učitelje razredne nastave Mirela Skelac Razredna nastava

Hrvatski jezik

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
27. 05. 2017.
11.00 h - 20.00 h
Nazorovi dani Srećko Listeš Hrvatski jezik
30. 05. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Suradnički odnosi u pružanju podrške učenicima u odgojno-obrazovnom radu Marijana Češi Hrvatski jezik
26. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Stjecanje metodičkih kompetencija učitelja hrvatskoga jezika – priprema za polaganje stručnog ispita Marijana Češi Hrvatski jezik

Engleski jezik

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
19. 06. 2017.
10.00 h
Rad s učenicima s teškoćama u čitanju i pisanju Nino Sertić Engleski jezik
21. 06. 2017.
10.00 h
Rad s učenicima s teškoćama u čitanju i pisanju Nino Sertić Engleski jezik
26. 06. 2017.
09.30 h - 15.30 h
Prilagodba nastavnih materijala za rad s učenicima s teškoćama u učenju Dubravka Kovačević Engleski jezik

Njemački jezik

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
04. 07. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Specifični izazovi nastavničke profesije i nastave njemačkoga jezika Izabela Potnar Mijić Njemački jezik
24. 08. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Usklađivanje elemenata i kriterija vrednovanja Izabela Potnar Mijić Njemački jezik
28. 08. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Stručni skup za Voditelje ŽSV-a te autore testova za Natjecanje u znanju njemačkoga jezika Anka Marić Njemački jezik

Talijanski jezik

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
01. 09. 2017.
10.30 h - 16.30 h
Stručno metodička priprema za polaganje stručnoga ispita za pripravnike i mentore Marija Puškarić Talijanski jezik

Glazbena kultura i Glazbena umjetnost

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
30. 08. 2017.
10.00 h
Osposobljavanje pripravnika za odgojno-obrazovni rad i polaganje stručnog ispita – stručni dio Anita Gergorić Glazbena kultura i Glazbena umjetnost

Likovna kultura

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
28. 06. 2017.
10.00 h - 18.00 h
Interdisciplinarne likovne radionice: Mediteranska tematika u suvremenom odgojno/obrazovnom procesu Blaga Petreski Likovna kultura
03. 07. 2017.
10.00 h
Interdisciplinarne likovne radionice: Kulturna baština neretvanskog kraja u suvremenoj odgojno/obraz Blaga Petreski Likovna kultura
28. 08. 2017.
10.00 h - 18.00 h
Zavičajna baština u suvremenoj odgojno-obrazovnoj nastavi likovne kulture Zvjezdana Prohaska Likovna kultura

Likovna umjetnost

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
01. 09. 2017.
Stručno-znanstveni skup: Naručitelji i umjetnici: zašto nastaju umjetnička djela Blaga Petreski Likovna umjetnost

Biologija

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
27. 06. 2017. - 30. 06. 2017.
Geologija u nastavi Geografije i Biologije u osnovnim i srednjim školama Lydia Lugar Biologija
28. 06. 2017.
10.00 h - 15.00 h
Učimo učiti biologiju - Priprema pisanih zadataka iz biologije Marina Ništ Biologija
30. 06. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Povezujući sadržaji biologije i fizike u osnovnoj školi Majana Engelbreht Biologija

Kemija

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
03. 07. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Osposobljavanje pripravnika za odgojno-obrazovni rad i polaganje stručnog ispita iz predmeta Kemija Majana Engelbreht Kemija
03. 07. 2017.
09.30 h - 16.00 h
Učenje otkrivanjem u nastavi kemije Marijana Toljan Kemija
04. 07. 2017.
09.30 h - 16.00 h
Učenje otkrivanjem u nastavi kemije Marijana Toljan Kemija

Fizika

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
27. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Interdisciplinarnost i primjenjivost fizike u drugim područjima Verica Jovanovski Fizika
30. 06. 2017.
Povezujući sadržaji fizike i biologije u osnovnoj školi Ivana Katavić Fizika
03. 07. 2017.
Miskoncepcije u elektromagnetizmu-uzroci i posljedice nerazumijevanja fizičkih koncepata kod učenika Tatjana Ivošević Fizika

Matematika

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
19. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Matematika u vertikali osnovne škole, Modul 3. – Pitanjem na pitanje Vesko Nikolaus Matematika
26. 06. 2017. - 28. 06. 2017.
09.00 h - 13.00 h
Vrednovanje u matematičkom obrazovanju Vesko Nikolaus Matematika
24. 08. 2017.
09.30 h - 15.30 h
Pisanje operativnog plana i programa nastave matematike Mirjana Konosić Matematika

Geografija

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
27. 06. 2017. - 30. 06. 2017.
Geologija u nastavi Geografije i Biologije u osnovnim i srednjim školama Vesna Milić Geografija
03. 07. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Praćenje i provjeravanje učeničkih postignuća Sonja Burčar Geografija
04. 07. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Praćenje i provjeravanje učeničkih postignuća Sonja Burčar Geografija

Povijest

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
19. 06. 2017.
11.00 h
Pogled odozdo, dalmatinska mjesta u vrtlogu Prvog svjetskog rata Loranda Miletić Povijest
30. 06. 2017.
11.00 h
Stručni skup voditelja Županijskih stručnih vijeća, mentora i savjetnika Loranda Miletić Povijest
29. 08. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Rad s darovitim učenicima Franjo Čičak Povijest

Informatika

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
23. 05. 2017. - 26. 05. 2017.
MIPRO 2017, Računala u obrazovanju Aljoša Matulić Informatika
31. 05. 2017. - 02. 06. 2017.
24. Dani otvorenih računarskih sustava Croatian Linux Users’ Conference (DORS/CLUC) Saida Deljac Informatika

Informatika /Računalstvo

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
19. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Stručno metodičke teme: Društvene mreže i način komuniciranja Eugen Ban Informatika /Računalstvo
20. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Osposobljavanje pripravnika za odgojno-obrazovni rad i polaganje stručnog ispita iz Informatike Eugen Ban Informatika /Računalstvo
21. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Stručno metodičke teme: Programski jezik JAVA – uvod u e-tečaj, pripremna radionica Eugen Ban Informatika /Računalstvo

Tehnička kultura

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
27. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Osnaživanje učitelja i nastavnika u primjeni STEM-a u redovitoj nastavi i u radu s darovitima Viktorija Hržica Tehnička kultura
28. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Osnaživanje učitelja i nastavnika u primjeni STEM-a u redovitoj nastavi i u radu s darovitima Viktorija Hržica Tehnička kultura
29. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Osnaživanje učitelja i nastavnika u primjeni STEM-a u redovitoj nastavi i u radu s darovitima Viktorija Hržica Tehnička kultura

Tjelesna i zdravstvena kultura

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
27. 05. 2017.
Osnove cheerleadinga Jozo Škegro Tjelesna i zdravstvena kultura
27. 06. 2017. - 01. 07. 2017.
26.Ljetna škola kineziologa:kineziološke kompetencije u područjima edukacije, sporta i kineziterapij Jozo Škegro Tjelesna i zdravstvena kultura
27. 08. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Preventivni programi u tjelesnom i zdravstvenom području Margita Lukas Tjelesna i zdravstvena kultura

Katolički vjeronauk

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
26. 05. 2017.
09.00 h - 19.00 h
Izazovi odgoja u vjeri u suvremenom društvu Sabina Marunčić Katolički vjeronauk
21. 08. 2017. - 22. 08. 2017.
09.00 h
Katehetska ljetna škola Gordana Barudžija Katolički vjeronauk
24. 08. 2017. - 25. 08. 2017.
09.00 h - 19.00 h
Katehetska ljetna škola za vjeroučitelje osnovnih škola Sabina Marunčić Katolički vjeronauk

Filozofija, Logika, Etika

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
28. 08. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Stručno-metodička priprema za polaganje stručnoga ispita Katarina Stupalo Filozofija, Logika, Etika

Filozofije, Etika

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
07. 07. 2017. - 08. 07. 2017.
09.00 h - 16.00 h
Izazovi suvremene nastave Katarina Stupalo Filozofije, Etika

Sociologija / Politika i gospodarstvo

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
03. 07. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Primjena novih saznanja u nastavi sociologije i politike i gospodarstva Zlata Paštar Sociologija / Politika i gospodarstvo
04. 07. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Stručno-metodička priprema za polaganje stručnog ispita Zlata Paštar Sociologija / Politika i gospodarstvo

Ravnatelji osnovnih škola

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
06. 07. 2017.
10.00 h - 17.00 h
Planiranje rada i zaduženja radnika škole Vlade Matas Ravnatelji osnovnih škola

Međunarodna suradnja

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
03. 07. 2017. - 07. 07. 2017.
Stručni skup za pripadnike hrvatske manjine i iseljenika i Hrvata u Bosni i Hercegovini Biljana Petljak Zekić Međunarodna suradnja

Stručni suradnici knjižničari

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
30. 06. 2017.
10.00 h - 18.00 h
Ishodi učenja u kurikulumu knjižnično-informacijske pismenosti Ana Saulačić Stručni suradnici knjižničari

Stručni suradnici i učitelji edukacijsko-rehabilitacijskog profila

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
30. 05. 2017.
Suradnički odnosi u pružanju podrške učenicima u odgojno-obrazovnom radu Mara Capar Stručni suradnici i učitelji edukacijsko-rehabilitacijskog profila
30. 05. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Moj glas – moj alat (Kako sačuvati glas kod djece i osoba koje se bave govorničkim zanimanjima) Luči Lončar Stručni suradnici i učitelji edukacijsko-rehabilitacijskog profila
20. 06. 2017.
Tehnike i aktivnosti utemeljene na Terapiji igrom - Modul I. Robert Cimperman Stručni suradnici i učitelji edukacijsko-rehabilitacijskog profila

Stručni suradnici pedagozi

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
01. 06. 2017.
Praćenje pripravnika i pripreme za polaganje stručnog ispita Mirjana Kazija Stručni suradnici pedagozi
25. 08. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Uzroci i posljedice nasilja - značaj međuresorne suradnje Ivana Biljan Stručni suradnici pedagozi
01. 09. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Unapređivanje rada stručnog suradnika pedagoga Ivana Biljan Stručni suradnici pedagozi

Stručni suradnici psiholozi

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
02. 06. 2017.
Unaprjeđivanje kompetencija stručnih suradnika psihologa u dječjim vrtićima Vilma Bednar Stručni suradnici psiholozi
25. 08. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Uzroci i posljedice nasilja - značaj međuresorne suradnje Vesna Ivasović Stručni suradnici psiholozi
30. 08. 2017.
Unaprjeđivanje nastave psihologije Vilma Bednar Stručni suradnici psiholozi

Stručni suradnici socijalni pedagozi

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
02. 06. 2017.
Izazovi školovanju učenika s poremećajima u ponašanju u posebnim razrednim odjelima Alma Rovis Brandić Stručni suradnici socijalni pedagozi
29. 06. 2017. - 01. 07. 2017.
13.00 h
Unapređenje rada: kroz evaluaciju do promjene Alma Rovis Brandić Stručni suradnici socijalni pedagozi
10. 07. 2017.
09.00 h
Kvaliteta implementacije socijalnopedagoških programa Alma Rovis Brandić Stručni suradnici socijalni pedagozi

Učenici s teškoćama u razvoju

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
29. 05. 2017.
Upravljanje razredom /Classroom managment Robert Cimperman Učenici s teškoćama u razvoju
05. 06. 2017. - 07. 06. 2017.
„Supervizijski pristup radu voditelja županijskih stručnih vijeća“ Robert Cimperman Učenici s teškoćama u razvoju
06. 06. 2017. - 08. 06. 2017.
„Supervizijski pristup radu voditelja županijskih stručnih vijeća“ Mara Capar Učenici s teškoćama u razvoju

Građanski odgoj i obrazovanje

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
28. 06. 2017. - 02. 07. 2017.
Međunarodni skup –Konferencija projekta PEARLS Nevenka Lončarić Jelačić, Tomislav Ogrinšak Građanski odgoj i obrazovanje
04. 07. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Prevencija trgovanja ljudima i ravnopravnost spolova Nevenka Lončarić Jelačić, Tomislav Ogrinšak Građanski odgoj i obrazovanje
05. 07. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Volonterstvo i migracije Nevenka Lončarić Jelačić, Tomislav Ogrinšak Građanski odgoj i obrazovanje

Učenički domovi – odgajatelji i stručni suradnici

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
28. 08. 2017. - 30. 08. 2017.
Ljetna škola za odgajatelje u učeničkim domovima: Poticaj socijalnom i emocionalnom razvoju učenika Miljenka Galić Učenički domovi – odgajatelji i stručni suradnici

Odgoj i obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
30. 05. 2017.
Inovativne strategije u nastavi prirodoslovlja Patrizia Pitacco Odgoj i obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina
20. 06. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Talijansko društvo, povijest i kultura 20. stoljeća Patrizia Pitacco Odgoj i obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina
27. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Učenici s teškoćama u redovnom odgojno-obrazovnom sustavu Borislav Đekić Odgoj i obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina

Projekti

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
08. 07. 2017. - 15. 07. 2017.
19. Ljetna škola SEMEP-a Marina Ništ Projekti

Preventivni programi

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
28. 08. 2017.
09.00 h - 15.00 h
Odnos prema različitom Alma Rovis Brandić Preventivni programi

Programi e-učenja AZOO-a

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
02. 05. 2017. - 15. 06. 2017.
Program e-učenja „Strategije učenja i poučavanja“ Loranda Miletić Programi e-učenja AZOO-a
05. 05. 2017. - 30. 05. 2017.
Program e-učenja „Učenje i življenje Pestalozzi vrijednosti i načela u odgoju i obrazovanju“ Renata Ozorlić Dominić Programi e-učenja AZOO-a
15. 05. 2017. - 15. 06. 2017.
Program e-učenja „Putem profesionalnog razvoja“ Boris Vampula Programi e-učenja AZOO-a

Integrativna supervizija

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
01. 09. 2017.
Integrativna supervizija u odgoju i obrazovanju Marina Ništ Integrativna supervizija

Opći skupovi u suorganizaciji AZOO-a

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
30. 05. 2017. - 31. 05. 2017.
09.00 h - 17.00 h
Profesionalno usmjeravanje- dvodnevni seminar za predmetne učitelje u osnovnim školama Senka Soldat Opći skupovi u suorganizaciji AZOO-a

Opći skupovi

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
19. 06. 2017. - 20. 06. 2017.
Jačanje kapaciteta nastavnika, odgajatelja i stručnih suradnika za rad u multikulturnim zajednicama Ivana Biljan Opći skupovi
29. 06. 2017. - 30. 06. 2017.
Jačanje kapaciteta nastavnika, odgajatelja i stručnih suradnika za rad u multikulturnim zajednicama Ivana Biljan Opći skupovi

Poduzetništvo

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
26. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Poduzetničko obrazovanje u praksi Vesna Marović Poduzetništvo
27. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Poduzetničko obrazovanje u praksi Vesna Marović Poduzetništvo

Logika

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
29. 08. 2017.
09.00 h - 16.00 h
Logičke vještine i umijeća Katarina Stupalo Logika

Interdisciplinarno

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
01. 06. 2017.
16.00 h - 19.00 h
30. Lovrakovi dani kulture – Izazovi učitelja danas - Interdisciplinarno
14. 06. 2017.
10.00 h - 19.00 h
Kompetencije suvremenog odgojitelja, učitelja i nastavnika Sonja Burčar Interdisciplinarno
03. 07. 2017.
Program Pestalozzi – razvoj kompetencija za kulturu demokracije Renata Ozorlić Dominić Interdisciplinarno

Astronomija

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
07. 07. 2017.
12.00 h - 18.00 h
Provedba programa astronomije u osnovnim i srednjim školama Sonja Burčar Astronomija

Pravoslavni vjeronauk

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
03. 07. 2017. - 05. 07. 2017.
Okvir profesionalnog djelovanja vjeroučitelja pravoslavnog vjeronauka Ankica Mlinarić Pravoslavni vjeronauk

Likovna kultura i Likovne umjetnosti

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
20. 06. 2017.
10.00 h - 18.00 h
Suvremeni interdisciplinarni pristup učenju i poučavanju-primjeri dobre nastavne prakse Blaga Petreski Likovna kultura i Likovne umjetnosti
25. 08. 2017.
10.00 h - 18.00 h
Suvremeni interdisciplinarni pristup učenju i poučavanju-primeri dobre nastavne prakse Blaga Petreski Likovna kultura i Likovne umjetnosti

Obrazovanje za održivi razvoj

Vrijeme Skup Voditelj Područje/predmet
27. 06. 2017. - 28. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Obrazovanje za održivi razvoj – modularno stručno usavršavanje Borjanka Smojver Obrazovanje za održivi razvoj
29. 06. 2017. - 30. 06. 2017.
10.00 h - 16.00 h
Obrazovanje za održivi razvoj – modularno stručno usavršavanje Borjanka Smojver Obrazovanje za održivi razvoj

KaramanDesign

Na vrh stranice Copyright © Agencija za odgoj i obrazovanje. Prenošenje sadržaja dopušteno je uz navođenje izvora. Uvjeti korištenja